Dantistų baimė: kaip jos atsikratyti

Written by
Dantistų baimė

Turbūt nėra žmogaus, kuriam patiktų lankytis pas dantų gydytoją. Kai kurie žmonės pas dantistus lankosi be didelės baimės, kai kurie šiek tiek jaudinasi, dar kiti – paniškai bijo šio nemalonaus vizito. Dantistų baimė nėra vien paprastas jaudulys, ji dažnai gali netgi vesti į tai, jog žmogus visai nesilanko pas odontologą. Net mintis apie apsilankymą pas dantų specialistą, kuomet reikės tik pasitikrinti bendrą dantų būklę ar atlikti dantų higienos procedūrą, gali tokiam žmogui sukelti panikos priepuolį.

Keletas būdų kaip įveikti dantų gydytojo baimę:

Ženkit mažais žingsneliais. Neverskite savęs eiti pas gydytoją, nes tai jums kelia stresą, verčiau iš lėto planuokite šį vizitą žingsnis po žingsnio. Iš pradžių pasidomėkite gerais specialistais, vėliau paskambinkite jiems, paklauskite jus dominančios informacijos. Taip į žingsnelius išskaidyta baimė atrodys mažesnė, įveikiamesnė.

Ieškokite teigiamos informacijos. Daugelis įsibaugina dėl vizitų pas dantistą vien dėl to, jog prisiklauso ar prisiskaito internete storijų apie sudėtingą dantų gydymą ar nemalonias komplikacijas. Tokia informacija paveikia jūsų fantaziją ir dar labiau bijote. Ieškokite teigiamų pavyzdžių, jų tikrai yra. Tai nuramins jus.

Negalvokite apie procesą. Kai einate pas dantų gydytoją, visiškai negalvokite apie jūsų laukiančią procedūrą. Tą patį darykite ir sėdėdami gydytojo kabinete. Galvokite apie malonius gyvenimo įvykius, kabineto sienų spalvą ar ateities planus. Tiesiog nukreipkite mintis kitur.

Apdovanokite save. Motyvuokite save malonia dovana, kurią sau leisite po nemalonaus vizito pas dantistą. Nusipirkite bilietą į kino teatrą, įsigykite naują drabužį ar geidžiamą daiktą. Toks savęs paskatinimas gali padėti įveikti įkyrią baimę.

Kalbėkite apie savo baimę. Kuo daugiau kalbame apie savo baimes, tuo lengviau jas įveikti. Daugelis esame linkę užsidaryti savyje ir tyliai kovoti su savo baime. Kartais nedrįstame net prisipažinti, jog bijome. Garsiai pripažinę baimę nusikratome dalies naštos. Tai pirmas žingsnis į jos įveikimą.

Nėra universalaus būdo įveikti dantų gydytojo baimę, tačiau nereikėtų skubėti nuleisti rankų, verta išbandyti visus iki vieno.

Turbūt nėra žmogaus, kuriam patiktų lankytis pas dantų gydytoją. Kai kurie žmonės pas dantistus lankosi be didelės baimės, kai kurie šiek tiek jaudinasi, dar kiti – paniškai bijo šio nemalonaus vizito. Dantistų baimė nėra vien paprastas jaudulys, ji dažnai gali netgi vesti į tai, jog žmogus visai nesilanko pas odontologą. Net mintis apie apsilankymą pas dantų specialistą, kuomet reikės tik pasitikrinti bendrą dantų būklę ar atlikti dantų higienos procedūrą, gali tokiam žmogui sukelti panikos priepuolį. Keletas būdų kaip įveikti dantų gydytojo baimę: Ženkit mažais žingsneliais. Neverskite savęs eiti pas gydytoją, nes tai jums kelia stresą, verčiau iš lėto planuokite šį vizitą žingsnis po žingsnio. Iš pradžių pasidomėkite gerais specialistais, vėliau paskambinkite jiems, paklauskite jus dominančios informacijos. Taip į žingsnelius išskaidyta baimė atrodys mažesnė, įveikiamesnė. Ieškokite teigiamos informacijos. Daugelis įsibaugina dėl vizitų pas dantistą vien dėl to, jog prisiklauso ar prisiskaito internete storijų apie sudėtingą dantų gydymą ar nemalonias komplikacijas. Tokia informacija paveikia jūsų fantaziją ir dar labiau bijote. Ieškokite teigiamų pavyzdžių, jų tikrai yra. Tai nuramins jus. Negalvokite apie procesą. Kai einate pas dantų gydytoją, visiškai negalvokite apie jūsų laukiančią procedūrą. Tą patį darykite ir sėdėdami gydytojo kabinete. Galvokite apie malonius gyvenimo įvykius, kabineto sienų spalvą ar ateities planus. Tiesiog nukreipkite mintis kitur. Apdovanokite save. Motyvuokite save malonia dovana, kurią sau leisite po nemalonaus vizito pas dantistą. Nusipirkite bilietą į kino teatrą, įsigykite naują drabužį ar geidžiamą daiktą. Toks savęs paskatinimas gali padėti įveikti įkyrią baimę. Kalbėkite apie savo baimę. Kuo daugiau kalbame apie savo baimes, tuo lengviau jas įveikti. Daugelis esame linkę užsidaryti savyje ir tyliai kovoti su savo baime. Kartais nedrįstame net prisipažinti, jog bijome. Garsiai pripažinę baimę nusikratome dalies naštos. Tai pirmas žingsnis į jos įveikimą. Nėra universalaus būdo įveikti dantų gydytojo baimę, tačiau nereikėtų skubėti nuleisti rankų, verta išbandyti visus iki vieno.

0

Points

User Rating: 3.84 ( 18 votes)
0
Article Tags:
·
Article Categories:
Grožis ir sveikata

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Shares