Kaip rasti kapą Vokietijoje?

Kokios informacijos prireiks prieš bandant rasti kapą Vokietijoje?Prieš pradėdami ieškoti ieškomo antkapio Vokietijoje, turėsite atlikti šiek tiek namų darbų. Kuo daugiau informacijos apie mirusįjį turėsite, tuo didesnė tikimybė, kad rasite kapą Vokietijoje. Pateikiame informaciją, kuri padės jums ieškoti.

Jei bandote surasti protėvio kapą Vokietijoje, pravartu šiek tiek žinoti apie vokiečių vardų suteikimo tradicijas. Vienu metu šalies istorijoje vokiečių berniukai dažnai būdavo krikštijami Johanneso vardu, o vokiečių mergaitės dažnai būdavo krikštijamos Marijos, Anos arba Anos Marijos vardu. Kai kuriose šeimose berniukams ir mergaitėms galėjo būti suteiktas tas pats vardas.

Antrasis vardas buvo tas, kuris dažnai buvo naudojamas oficialiuose dokumentuose. Tačiau Vokietijoje buvo įprasta vaikui suteikti du antruosius vardus.

Kaip galite įsivaizduoti, žinodami visą mirusiojo vardą, galite lengviau atlikti paiešką, tačiau vokiški vardai yra sudėtingi. Pavyzdžiui, jūsų protėvis Johanesas Kristofelis Ferdinandas (Johannes Christophel Ferdinand) galėjo turėti vardą Kristofelis arba Ferdinandas, arba galėjo naudoti sutrumpintą vieno iš šių vardų versiją. (Vokiečių kalboje sutrumpinta Kristofelio versija dažnai buvo „Stophel”, o ne „Chris”).

Taigi, taip, vardą žinoti būtina, tačiau gali būti naudinga, jei žinotumėte papildomų faktų apie mirusįjį, kurie padėtų susiaurinti paieškas.

Datos

Žinodami gimimo ir mirties datą, galite lengviau rasti kapą Vokietijoje. Šie duomenys būtini, jei nesate tikri, koks vardas naudojamas ant antkapinio paminklo. Taip pat naudinga žinoti gimimo ir mirties datas, jei vardas buvo paplitęs toje vietovėje.

Kaip rasti šias datas?

Vokietijoje gimimai, santuokos ir mirtys registruojami civilinės metrikacijos įstaigoje. Vokiečių kalba šie įrašai vadinami „standesamtsregister”, „zivilstandsregister” arba „personenstandsregister”. Įrašai kai kuriose Vokietijos vietovėse pradėti registruoti 1876 m., kai Vokietijoje buvo įvesta civilinė metrikacija. Šie gyvenimo įvykiai galėjo būti užregistruoti ir bažnyčios įrašuose.

 

Vokiečių kalbos šaltiniai, padedantys rasti kapą
Surinkę kuo daugiau informacijos apie mirusįjį, galite pasinaudoti internetiniais ištekliais, kurie padės nemokamai surasti kapą Vokietijoje.

Rasti kapą

Svetainė „Find a Grave” save vadina „didžiausia pasaulyje kapaviečių kolekcija”. Find a Grave leidžia naudotojams ieškoti antkapio pagal asmens vardą (-us), gimimo metus, mirties metus ir mirties vietą. Be to, į paiešką galima įtraukti kitus vardus, pavyzdžiui, mirusiojo tėvų, brolių ir seserų ar vaikų.

Jei paieškos metu nieko nerandate, galite apsvarstyti galimybę atlikti paiešką su mažiau apribojimų. Pavyzdžiui, jei nesate tikri dėl vardo, kuris galėjo būti panaudotas ant antkapinio paminklo, apsvarstykite galimybę ieškoti tik su mirusiojo pavarde arba pažymėkite gimimo ir mirties datą kaip „apytikslę”.

Paieškos metu galite rasti tikrą antkapio nuotrauką, kurią padarė savanoris, apsilankęs vokiečių kapinėse, kad užfiksuotų informaciją „Find A Grave”.

Milijardų kapai

Billion Graves” yra „Find a Grave” konkurentė, ir abi svetainės veikia taip pat. Savanoriai nufotografuoja antkapius ir įveda informaciją šioms svetainėms. Kaip ir „Find a Grave”, „Billion Graves” leidžia ieškoti antkapių pagal mirusiojo vardą ir pavardę, apytikslius gimimo ir mirties metus bei mirties vietą.

Iš asmeninės patirties atrodo, kad „Billion Graves” užfiksavo daugiau vokiškų antkapių nei „Find A Grave”. Be to, „Billion Grave” nurodys laidojimo vietos GPS koordinates. Tačiau jei naudojatės kitu šaltiniu, kuris jums siūlo kapinių pavadinimą, galbūt jums bus įdomu sužinoti, kaip rasti kapą kapinėse.